Державна інспекція сільського господарства в Сумській області

 

Земля під пильним наглядом
      Держсільгоспінспекція повідомляє

 

      Фахівці управління контролю за використанням та охороною земель повсякчас контролюють використання землі згідно з чинним законодавством, дбають   про законність земельних відносин на території області.

       Протягом 4 місяців поточного року вони здійснили 32 перевірки додержання вимог земельного законодавства органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, у ході яких  перевірено правомірність прийняття рішень. В результаті проведених  перевірок встановлено, що 20 органів виконавчої влади  та місцевого самоврядування прийняли 72 рішення (розпорядження) з питань регулювання земельних відносин  з  порушенням вимог земельного законодавства.  До органів виконавчої влади і місцевого самоврядування внесено 36 клопотань по приведення у відповідність до вимог земельного законодавства  прийнятих рішень (розпоряджень)

       У ході проведення перевірок стану використання земель сільськогосподарського призначення виявлені найбільш суттєві порушення земельного законодавства.

       Так, дочірнє підприємство «Агрофірма  Діамант» (Сумський район) використовувала землі власників земельних часток (паїв) не за цільовим призначенням шляхом   розорювання сіножатей площею 22 гектари. Директора  ДП «Агрофірма Діамант» було притягнуто до адміністративної відповідальності та нараховано шкоду в сумі 6,3 тисячі гривень, яку було добровільно сплачено.

       Аналогічно, на території Лебединського району ПАТ «Племзавод «Михайлівка» використовувало землі власників земельних часток (паїв), розоравши 10 гектарів сіножатей. Керівника товариства притягнуто до адміністративної відповідальності та нараховано шкоду на суму 2,9 тисячі гривень. Її теж добровільно сплачено.

       Проблем у дотриманні вимог земельного законодавства вистачає. Приміром, у деяких агрогосподарствах інспектори управління  виявили  по кілька порушень. У СТОВ «Перемога» Лебединського району, здійснюючи планову перевірку, фахівці інспекції  виявили  факти використання землі без наявності проекту землеустрою, що забезпечує еколого – економічне обґрунтування сівозміни та використання угідь, на площі 1602 гектари, використання земель без державної реєстрації права користування (10,8 га)   та незаконне розорювання сіножатей  (1,35 га).

       Керівнику ПАТ «Лебідь» Лебединського району інспектори управління контролю за використанням та охороною земель видали припис про  усунення порушень щодо використання земель площею 6470,1 га.  А також видали постанову про накладення адміністративного стягнення на посадову особу за  незаконне розорювання   сіножатей.

 

                Прес - служба Держсільгоспінспекції в Сумській області.Создан 24 мая 2013 
Бесплатное продвижение сайтов