Державна інспекція сільського господарства в Сумській області

Суворий контроль і облік на ринку зерна області
 

       Держсільгоспінспекція повідомляє

 

      

       Державна інспекція сільського господарства в Сумській області провела  семінар – нараду з інспекторами контролю якості с/г продукції, бухгалтерами та завідувачами лабораторій зернових сертифікованих складів.  Головні питання, що розглядалися : дотримання  Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні» та «Порядку складання і затвердження Актів зачистки зерна та відповідності звітних даних по залишках зерна даним   ДП «Держреєстри України», обов’язковість  перевірок актів – розрахунків по зерну  державного інтервенційного  фонду та державного матеріального резерву згідно Інструкції №661, затвердженої наказом Міністерства  агропромислового комплексу від 13.10.2008 року, особливості практичного застосування сучасних вимог контролю ГМО та показників безпеки зерна та продуктів його переробки.

       У своєму виступі головуючий на нараді, перший заступник начальника Декржсільгоспінспекції,  Леонід Токар зазначив, «що як на рівні держави, так і в області відбувається упорядкування системи контролю та нагляду  в  галузях  агропромислового комплексу, в тому числі і на ринку зерна, продуктів його переробки».

       Саме таке завдання - суворий контроль за роботою сертифікованих   зернових складів - виконують фахівці Держсільгоспінспекції.

       Як сказав  Леонід Токар, станом на 24.05.2013 до зернових складів  надійшло 1753, 6 тис тонн зерна, у тому числі від товаровиробників  області – 1293, 8 тис тонн, або 45, 3  від валового виробництва.

       Працювали представники інспекції  на складах досить вимогливо і продуктивно.  В поточному році при проведенні сертифікації відповідності  послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки з 8 складів двом було відмовлено у наданні  відповідних сертифікатів у зв’язку з порушеннями вимог Технічного регламенту.

       Начальник Управління контролю якості с/г продукції І.Г.Мойсєєнко додав, що в цьому році та в подальшому інспекція чітко, згідно вимог чинного законодавства, здійснюватиме контроль за роботою зернових складів. При проведенні щомісячного моніторингу кількісно – якісного складу зерна або при  проведенні щомісячних спільних перевірок  зерна державного інтервенційного фонду держсільгоспінспектори будуть обов’язково проводити перевірки актів – розрахунків по зерну державного інтервенційного фонду та державного матеріального резерву відповідно до вимог Інструкції № 661.Відбуватиметься така важлива робота згідно затвердженого начальником Дердсільгоспінспекції  В.І.Шаховим  та першим  його заступником Л.М.Токарем  графіку спільних перевірок кількісно – якісного стану зберігання  зерна та продуктів його пробки державного інтервенційного фонду на травень – липень поточного року.

       Перед присутніми в залі було поставлено завдання  щодо обов’язковості правильного списання зерна згідно актів – розрахунків, оформлення актів зачисток, правильного  обліку та   надання звітності до Держсільгоспінспекції   України, продуктивної роботи  лабораторій. Завідувач сектору лабораторних досліджень С.В.Сенченко  наголосила, що згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України  «про затвердження переліку харчових продуктів, щодо яких здійснюється контроль вмісту генетично модифікованих організмів визначено перелік продуктів, в яких контролюється вміст ГМО. Це соя, кукурудза, ріпак, пшениця, рис, льон. Лабораторії, які проводитимуть дослідження на ГМО і безпеку повинні бути акредитованими. А з боку присутніх  на нараді повинен бути контроль за терміном дії атестата акредитації лабораторій, які надають протоколи для випробувань.

 

       Прес – служба  Держсільгоспінспекції в Сумській області.Создан 30 мая 2013Бесплатное продвижение сайтов