Державна інспекція сільського господарства в Сумській області

 

На яку пенсію можна розраховувати?
         Держсільгоспінспекція повідомляє

 

         У Держсільгоспінспекції  в Сумській області відбулася  зустріч працівників з предстаником Пенсійного фонду в м.Суми – провідним спеціалістом з призначення пенсій А.О.Видишом.

Присутні зацікавлено слухали  розповідь спеціаліста щодо останніх змін у пенсійному законодавстві. Адже для багатьох пенсійний вік не за горами, і настільки забезпеченим буде життя за межею насиченого трудового періоду, є дуже важливим.

          Приміром, актуальним було запитання щодо розміру пенсії жінці- держслужбовцю, якій виповнилося 55 років і вона  має бажання піти на пенсію достроково, раніше  встановленого терміну виходу на пенсію внаслідок реформування пенсійного законодавства.

          Присутні почули вичерпну відповідь: з 1 жовтня 2011 року набрав чинності закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», яким внесено зміни, зокрема, до законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та «Про державну службу».

         Прикінцевим положенням Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (у новій редакції) передбачено, що до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку   розмір пенсії, обчислений відповідно до ст. 27 та з урахуванням ст. 28 цього Закону, зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи не повний місяць дострокового  виходу на пенсію.

          Що це означало в конкретному випадку?  Виступаючий підрахував, що жінка щомісяця недотримуватиме близько двохсот гривень.

          Питання задавали щодо різних аспектів пенсійного забезпечення, порядку перерахунків пенсій тощо.

 

         Прес  - служба Держсільгоспінспекції в Сумській області.Создан 27 июн 2013 
Бесплатное продвижение сайтов