Державна інспекція сільського господарства в Сумській області

 

Не той хліб, що у полі…
 

         Держсільгоспінспекція повідомляє

 

 

          На базі філії ПАТ «Державна  продовольчо – зернова  корпорація України  «Сумський комбінат хлібопродуктів» відбулася нарада за   підсумкам роботи сертифікованих зернових складів області у 2012-2013 маркетинговому році та готовність підприємств до приймання зерна

урожаю 2013 року.

           У нараді взяли участь керівники сертифікованих зернових складів, начальники виробничо-технічних лабораторій сертифікованих зернових складів, державні інспектори управління контролю якості сільськогосподарської продукції Державної інспекції сільського господарства в Сумській області, начальник фітосанітарної інспекції в Сумській області Левченко В.В., директор Сумського регіонального відділення Аграрного фонду  Мотренко О. І.

            У вступному слові начальник державної інспекції сільського господарства  Шахов В.І. зупинився на підсумках роботи   у минулому маркетинговому  році та перспективах  цього  року.

Він зазначив, в цілому 2012-2013 маркетинговий рік для сільгосптоваровиробників області був вдалим. Загальний валовий збір зерна склав 2,6 млн тонн.

За рахунок цього вдалося забезпечити формування зернофуражного балансу області за всіма його потребами та напрямками.

З урожаю 2012 року до державного інтервенційного фонду було закуплено  24,7 тис тонн зерна, яке було розміщене на 10 сертифікованих зернових складах.

Він  наголосив, що зерновий комплекс області постійно розвивається, це якраз видно на прикладі двох минулих років. Не нижче, ніж торік намічається урожай зернових цього  року. Адже види на  урожай за оцінкою спеціалістів на полях області досить обнадійливі.  

         Але не той хліб, що на полі. Велике значення має  його ефективне зберігання,  що у підсумку дає можливість гарантувати продовольчу безпеку  області і держави в цілому. І така ситуація потребує постійного збільшення потужностей сертифікованих зернових складів для повного якісного забезпечення з приймання, зберігання та відвантаження зернових ресурсів.  Так,  у минулому році були введені в дію два нових підприємства загальною ємністю 26,6 тис тонн, в які було інвестовано   близько 11 млн грн.

         Також у 2012 році було проведено реконструкцію з розширення складських ємностей на загальну кількість 59,6 тис тонн.

         Велике значення  має  і постійна взаємодія виробників  і працівників Державної інспекції сільського господарства в Сумській області. Останні   постійно турбуються про забезпечення якості та безпеки зерна і продуктів його переробки.

         З урожаю 2012 року на сертифіковані зернові склади області надійшло майже 1,8 млн тонн зерна, у тому числі від товаровиробників області – 1,3 млн тонн, або 46% від валового виробництва.

         При цьому  Шахов В.І. наголосив, що під урожай 2013 року уже законтрактовано по форвардних біржових контрактах 61,7 тис тонн зерна, яке буде розміщене на 6 сертифікованих зернових складах (Сумський КХП, Буринський елеватор, Конотопський елеватор, Шосткинське ХПП, Роменський КХП, Охтирський КХП, Хлібна база, Кириківське ХПП), що засвідчує довіру сільгосптоваровиробників  до інспекторів, адже за минулий рік на адресу Державної інспекції сільського господарства в Сумській області   не надходило ніяких серйозних звернень щодо вирішення спірних питань.

          Виступ  першого заступника начальника інспекції  Токаря Л.М. теж був обґрунтованим і насиченим.

          Зокрема, Леонід Михайлович розповів, що  в області працює 35 сертифікованих зернових складів (28 підприємств). Загальна місткість складає    1,5 млн тонн.

          Зерновими підприємствами постійно проводиться модернізація зернових складів,  будуються нові місткості, встановлюється новітнє зерноочисне та зерносушильне обладнання, яке в результаті забезпечує якісне збереження зерна. В поточному році в області розпочато роботи по будівництву нових місткостей для зберігання зерна загальним об’ємом близько 472 тис тонн.

У 2013 році планується додатково сертифікувати місткості близько 340 тис тонн і це дасть змогу повністю якісно зберегти зерно урожаю 2013 року.  

          Також у 2013 році поряд з будівництвом нових місткостей в більшості підприємств  продовжиться модернізація та реконструкція ліній приймання, сушки та очистки зерна.

Тільки сушарок планується додатково встановити 10 шт. загальною потужністю майже 500 тонн/год. В основному це сушарки нового сучасного типу.

          Про  відповідність надання послуг зерновими складами згідно вимог Технічного регламенту, актуальні питання та особливості практичного застосування сучасних вимог визначення якісних показників, вмісту ГМО та показників безпеки під час приймання і зберігання зерна розповіла начальник відділу контролю якості та безпеки зерна і продуктів його переробки управління контролю якості с/г  продукції Держсільгоспінспекції в Сумській області  Шульженко Т.Г.

          Дотримання вимог законодавства України при вивезенні зерна та продуктів його переробки за межі області стало темою виступу заступника  начальника фітосанітарної інспекції в Сумській області  Левченка В.В.

          Директор Сумського регіонального відділення аграрного фонду  Мотренко О. І.  інформував про зберігання зерна аграрного фонду на сертифікованих зернових складах області та повідомив  про план закупівлі зерна урожаю 2013 року до державного інтервенційного фонду.

Присутні на нараді  дізналися, що станом на 04.07.2013 до збирання приступили 7 районів, якими намолочено 3,6 тис тонн, із них пшениці -3,2 тис тонн при урожайності 32,7 ц/га.

          Отже, гаряча пора набирає обертів. Попереду збирання великого хліба, повсякденна турбота про його зберігання. Успіх у цій справі залежатиме від взаєморозуміння між агротоваровиробниками, працівниками сертифікованих  зерноскладів та працівникіами Держсільгоспінспекції.

 

        Прес – служба Держсільгоспінспекції в Сумській області.Создан 09 июл 2013 
Бесплатное продвижение сайтов