Державна інспекція сільського господарства в Сумській області

 

Велике зерно реалізувати вчасно і якісним
Держсільгоспінспекція  повідомляє

 

 

         У Держсільгоспінспекції в Сумській області відбулася нарада  із зернотрейдерами та  територіальними представниками транспортних компаній з питань організаційних заходів експорту та переміщення зерна урожаю 2013 року  згідно доручення Держсільгоспінспекції України.

         У нараді взяли участь директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Івченко В.М., начальник фітосанітарної інспекції в Сумській області Говорун  О.Л., начальник державного ппроектно – технологічного центру охорони ґрунтів і якості продукції «Облдержродючість» Мартиненко, начальник випробувальної лабораторії  ДП «Сумистандарт- метрологія» Сігідіна С.Г., начальник Сумської регіональної  державної лабораторії ветеринарної медицини Коваленко  О.І.

         У вступному слові начальник Держсільгоспінспекції Шахов В.І. наголосив, що одним з основних напрямків роботи Державної інспекції сільського господарства в Сумській області є  контроль за  діяльністю зернового комплексу.   Інспектори  спрямовують зусилля на  забезпечення  надійної  роботи сертифікованих складів, якості зерна та продуктів його переробки.

         А зібралися у такому складі, щоб поговорити  про забезпечення  надійної роботи сертифікованих зернових складів з питань приймання урожаю   2013 року, організації  ретельної інспекційної роботи по виконанню нормативних документів  та безперебійного відвантаження та переміщення зерна   урожаю 2013 року на реалізацію.    Такий підхід забезпечить отримання високого прибутку від продажу зерна.   Реалізувати буде що.

        Начальник Департаменту агропромислового комплексу  Сумської обласної державної адміністрації Івченко В.М. підкреслив що   середня урожайність зернових цього року  вища на    5 центнерів з гектара порівняно з минулим. В цілому очікується валовий збір зерна  на 15 відсотків вищим, ніж торік - в межах 3 млн тонн. У області є можливості забезпечити якісне зберігання  великого хліба.

         Держсільгоспінспекція згідно своїх повноважень постійно здійснює контроль за якісним станом зберігання зерна на сертифікованих зернових складах, забезпечує правильність відбору проб та зразків   для визначення показників безпеки та вміст ГМО в зерні та продуктах його переробки.

         Про це повідомили у своїх  виступах начальник відділу контролю якості та безпеки зерна і продуктів його переробки Управління контролю якості с/г продукції  Держсільгоспінспекції Шульженко Т.Г. та завідувач сектором лабораторних досліджень Держсільгоспінспекції Сенченко С.В.

         Присутні також дізналися, що на Сумщині працює 35 сертифікованих зернових складів (28 підприємств). Загальна місткість складає   1,5 млн тонн.

Згідно вимог Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні» та постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2009 №1294 «Про затвердження Порядку видачі сертифіката відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки» з 35 сертифікованих зернових складів в цьому році 13 пройшли чергову сертифікацію відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки, а решта проходитиме її згідно графіку.

Поряд з цим інспекція згідно своїх повноважень здійснює контроль за дотриманням вимог Технічного регламенту зернового складу.

         Зерновими підприємствами постійно проводиться модернізація зернових складів,  будуються нові місткості, встановлюється новітнє зерноочисне та зерносушильне обладнання, яке в результаті забезпечує якісне збереження зерна.

         У 2013 році планується додатково сертифікувати місткості близько 340 тис тонн і це дасть змогу повністю якісно зберегти зерно урожаю 2013 року. 

На сертифіковані зернові склади області урожаю 2012 року надійшло - 1,8 млн тонн, у тому числі від товаровиробників області – 1,3 млн тонн, або 46% від валового виробництва, це найвищий показник надходження зерна від товаровиробників області за останні роки.

         З нового урожаю очікуване надходження зерна від сільгосптоваровиробників області та сусідніх областей складе в межах – 2,0 млн тонн, з якого близько 90% зерна від сільгосппідприємств області.

         В минулому році державними інспекторами проінспектовано 1,3 млн тонн зерна, в результаті проведеної роботи по інспектуванню видано 21 тис шт. сертифікатів якості зерна та продуктів його переробки.

         Все зерно було відвантажено без рекламацій.

         Це результат плідної співпраці між всіма суб’єктами господарювання та Державною інспекцією сільського господарства, яка постійно здійснює контроль за якісним збереженням та відвантаженням зерна і продуктів його переробки згідно вимог чинного законодавства. 

         На даний момент з урожаю 2013 на сертифіковані зернові склади надійшло  367 тис тонн зерна.

         З початку нового маркетингового 2013-2014 року проінспектовано – 26 тис тонн зерна та продуктів його переробки і видано 424 сертифікати якості зерна та продуктів його переробки.

        При надходженні заяв щодо відвантаження зерна та продуктів його переробки інспекцією видаються сертифікати якості зерна та продуктів його переробки, які гарантують відповідність завантаженого зерна вимогам діючої нормативної документації.

        Говорили також про деталі відвантаження зерна та продуктів його переробки.

       

        Прес – служба Держсільгоспінспекції в Сумській областіСоздан 05 авг 2013 
Бесплатное продвижение сайтов