Державна інспекція сільського господарства в Сумській області

Всеукраїнський галузевий майстер-клас з вирощування первинної та поглибленої переробки промислових конопель
 

        Держсільгоспінспекція повідомляє

 

       12 вересня 2013 року, на базі Дослідної станції луб'яних культур Інституту Сільського Господарства Північного Сходу Національної Академії Аграрних Наук України (м. Глухів Сумської обл.), відбувся Всеукраїнський галузевий майстер-клас з вирощування первинної та поглибленої переробки промислових конопель, у якому прийняла участь Державна інспекція сільського господарства в Сумській області.

        У майстер-класі також взяли участь 53 учасники, серед яких 8 докторів наук,  12 кандидатів наук та 16 виробників конопляної продукції. Це представники Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби України з контролю за наркотиками,  обласні, міські та районні органи влади, науково-дослідні та дослідно-конструкторські установи, підприємства агропромислового комплексу, комерційні фірми, асоціації та об'єднання з виробництва і переробки волокнистої сировини України. Крім того до проведення Всеукраїнського заходу на Сумщину завітали гості із зарубіжних країн -  Російської Федерації, Білорусі,  Франції та Литви.

        Доповідачі акцентували увагу присутніх на науковому забезпеченні галузі коноплярства,  інноваційних розробках Дослідної станції луб’яних культур, дослідженнях у напрямі селекції ненаркотичних конопель вітчизняної селекції та  розгортанні системи насінництва, а також доведення насіння до стандартів згідно з нормативною документацією та за міжнародними правилами ISTA.

         Крім того, доповідачі  ознайомили присутніх з  сучасними технологіями вирощування коноплі у Литві,  станом  та перспективами розвитку коноплярства та інноваційними розробками  у льонарській галузі  Російської Федерації, а також  використанням конопляного волокна  у Франції  для  виготовлення  композиційних матеріалів.  З великим інтересом були заслухані доповіді стосовно  інформаційних, аналітичних і юридичних аспектів діяльності  асоціації «Українські технічні коноплі». Науковці поділилися результатами досліджень зі створення композиційних полімерних матеріалів на основі луб’яних культур, що визнані перспективними.

         У доповіді заступника начальника відділу сертифікації  Управління контролю якості насіння та садивного матеріалу Державної інспекції сільського господарства  Коваленко О.А. було відмічено ряд позитивних моментів  в коноплярській галузі на Сумщині, що відбулися за останні декілька років. Зокрема, підвищується зацікавленість сільськогосподарських виробників до вирощування конопель у сучасних ринкових умовах і як наслідок, відбулися позитивні зрушення стосовно розширення посівних площ та  має місце тенденція подальшого їхнього  зростання. Так, якщо в 2011 році площі коноплі на загальних посівах складали 379 га, то у 2012 році ця культура займала площі удвічі більші,  у 2013 році коноплями засіяно 536 га. На насінницьких посівах коноплі були висіяні на площі 199, 244 та 293 га відповідно. В поточному році для сортооновлення та сортозаміни,  Дослідною станцією луб'яних культур, вироблено для реалізації 38,6 тонн насіння конопель сортів ЮСО 31 та Гляна, з них експортовано до країн ближнього та дальнього  зарубіжжя 21,7 тонн насіння.

        Державна інспекція сільського господарства в Сумській області, відповідно до покладених на неї завдань, не лише організовує та здійснює державний нагляд  за діяльністю суб’єктів усіх форм власності на всіх етапах насінництва – від сівби до збирання, підготовки насіння, зберігання його, а й працює на перспективу в галузі насінництва та забезпеченості сільськогосподарських підприємств області високопродуктивним насінням конопель вітчизняної селекції.

 

Прес-служба Держсільгоспінспекції УкраїниОбновлен 18 сен 2013. Создан 16 сен 2013Бесплатное продвижение сайтов