Державна інспекція сільського господарства в Сумській області

 

Стан та ефективність використання природних ресурсів в Сумській області
 

Держсільгоспінспекція повідомляє

 

        Одним із основним напрямків, діяльності Управління контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Сумській області у 2013 році, є контроль за  додержанням вимог земельного законодавства при використанні земель сільськогосподарського призначення.

        При проведенні перевірок в цьому напрямі, особлива увага звертається на виявлення фактів самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок без державної реєстрації права користування, розорювання сіножатей та пасовищ під посів сільськогосподарських культур, а також наявності розроблених та затверджених проектів землеустрою з еколого-економічним обґрунтуванням сівозмін і впорядкуванням угідь.

         З цього питання проведено 634 перевірки, у ході яких виявлено 358 порушень земельного законодавства на загальній площі 210,2 тис. га. На усунення цих порушень видано 358 приписів, складено 159 протоколів, винесено 159 постанов .

         Якщо зробити аналіз, щодо дотримання науково обґрунтованих норм розміщення сільськогосподарських культур в існуючих сівозмінах, то по багатьом культурам вже порушуються їх рекомендовані норми.

         Користуючись науковими рекомендаціями українських наукових закладів, та світовим досвідом, можна зробити висновок, що таке використання ріллі може призвести до серйозних змін стану як самого ґрунту, так і до серйозних екологічних порушень.

         На сьогодні, лише 11 сільськогосподарських підприємств області використовують землі сільськогосподарського призначення, згідно розроблених проектів землеустрою з еколого-економічним обґрунтуванням сівозмін та впорядкуванням угідь.

          В результаті вжитих Державною інспекцією сільського господарства в Сумській області відповідних заходів, в тому числі і проведення роз’яснювальної роботи серед керівників сільськогосподарських підприємств з цього питання, ними укладено із землевпорядними організаціями 233  договори із розробки необхідних проектів.

          З метою раціонального та ефективного використання природних ресурсів в області, Держсільгоспінспекція  вважає за необхідне забезпечити:

 використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва відповідно до розроблених та затверджених в установленому порядку проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь;

 припинення розорювання сіножатей і пасовищ, використання деградованих, малопродуктивних, а також техногенно-забруднених земель для вирощування сільськогосподарських культур;

 обмеження вилучення (викупу) особливо цінних сільськогосподарських угідь для несільськогосподарських потреб.

 

Прес-служба Держсільгоспінспекції  в Сумській області.Создан 24 сен 2013 
Бесплатное продвижение сайтов