Державна інспекція сільського господарства в Сумській області

Стан насінницьких посівів озимих культур Сумської області станом на 12 лютого 2014 року
 

          Озима пшениця — основна продовольча культура України. Її роль у забезпеченні продовольчої безпеки держави важко переоцінити.  У 2014 році сільськогосподарськими підприємствами Сумської області висіяно 28,6 тис. га озимих зернових культур на насінницьких посівах, в тому числі в розрізі культур:

  • озима пшениця – 26,5 тис. га;
  • озиме жито – 1,55 тис. га;
  • ячмінь озимий – 0,24 тис. га;
  • озиме тритикале – 0,26 тис. га.

          За результатами обстежень насіннєвих посівів озимих зернових культур науковцями Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України та спеціалістами Держсільгоспінспекції Сумської області виявлено, що остання декада січня характеризувалася значними пониженнями температурного режиму та великими вітрами, що викликало зниження температурного режиму як на поверхні ґрунту, так і по ґрунтовому профілю. Сніговий покрив ще не достатньо ущільнений, що зменшує захист рослин озимини від ушкодження морозами.

          Низька температура повітря зумовила зниження температури на вузлі кущення озимих культур до мінус 15?С, що викликає занепокоєння щодо стану перезимівлі рослин. Критична температура для більшості сортів озимої пшениці становить -18? - 20?C.

Встановлено, що 17,9 тис. га., тобто 63 % посівів знаходяться у доброму стані. Нормально розкущені (3 - 4 стебла на одну рослину) та 10,52 тис. га., тобто 37% посівів знаходяться у задовільному стані (фаза початку кущення   3-4 листочки). Слабкі посіви озимих зернових культур на насінницьких посівах у 2014 році складають лише 0,092 тис. га.

 

Прес-служба Держсільгоспінспекції в Сумській області.Создан 13 фев 2014Бесплатное продвижение сайтов