Державна інспекція сільського господарства в Сумській області

Контроль впровадження проектів з еколого-економічним обґрунтуванням сівозмін на території Сумської області
 

          Одним із основних напрямів діяльності Управління контролю за використанням і охороною земель Держсільгоспінспекції в Сумській області є перевірка додержання вимог земельного законодавства при використанні земель сільськогосподарського призначення.

          При проведенні перевірок особлива увага звертається на виявлення фактів самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок без державної реєстрації права користування, розорювання сіножатей та пасовищ під посів сільськогосподарських культур, а також наявності розроблених та затверджених проектів землеустрою з еколого – економічним обґрунтуванням сівозмін і впорядкування угідь або замовлення їх розроблення в землевпорядних організаціях.

          В 2013 році проведено 968 перевірок земель сільськогосподарського призначення, у ході яких виявлено 613 порушень земельного законодавства на загальній площі 281,9 тис. га. Із цих порушень найбільше виявлено -  використання земельних ділянок без державної реєстрації права користування та використання земель без проектів землеустрою з еколого – економічним обґрунтуванням сівозмін. На усунення порушень видано 613 приписів, складено 299 протоколів, винесено 288 постанов про накладення на юридичних і фізичних осіб адміністративних стягнень на суму 73,7 тис. грн.

         На сьогодні лише 22 господарства області використовують землі сільськогосподарського призначення згідно розроблених проектів землеустрою, що забезпечують еколого – економічне обґрунтування сівозміни і впорядкування угідь. В результаті вжитих Управлінням контролю за використанням і охороною земель заходів, проведення роз’яснювальної роботи серед керівників сільськогосподарських підприємств згідно укладених із землевпорядними організаціями договорів проводиться розробка проектів по 258 господарствах.

         За використання земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без відповідного проекту землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, з 1 січня 2013 року статтею 55 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність шляхом накладення доволі суттєвих штрафів: на громадян - від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( у грошовому виразі 850-1700 грн.) і на посадових осіб – від трьохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (5100-8500 грн.).

 

         Прес-служба Держсільгоспінспекції в Сумській області.Создан 22 фев 2014Бесплатное продвижение сайтов